Hakkımda

Merhaba ben Tayfun;

Uzun zamandır un, hamur ve ekmeğe ilgim var, belki de doğduğumdan beri. Kısaca size kendi hikayemi anlatmak istiyorum.  

Ben tüccar bir ailenin çocuğuydum. Çocukluğum buğday ve ayçekirdeği yığınları üzerinde, buğday, ayçekirdeği ve karpuz tarlalarında geçti, içimde topraktan, buğdaydan bir parça var desem yalan söylemiş olmam herhalde. Ailem, 70 li yıllarda başlattığı hububat ticaretini daha sonra un imalatına dönüştürdü. O tarihte benim için bu sektörde ki okulumun başlangıcı oldu.

 Bir buğday tanesinin ekmeğe dönüşmesi uzun bir süreç, bende bu sürecin başlangıcı olan toprağın ekime hazırlanmasından başlayarak, ekmeğin son lokmasını yediğimiz ana kadar olan bütün süreçlerin içerisinde bulundum. Afrika, Uzak Doğu ve Avrupa’da 35 ten fazla ülke gezdim. Farklı kıtalarda insanların ekmeğe bakış açılarını, farklı koşullarda ki ekmek üretim şekillerini gözlemledim. En iptidai ekmek üretimi yapılan fırınlardan, en teknolojik tesislere kadar yüzlerce fırın ve tesis gezdim.  Gerçekten işini severek yapan yüzlerce güzel insanla birlikte çalışma imkanı yakaladım. Hepsinden farklı şeyler öğrendim.

Bende uzun yıllar içerisinde biriktirdiklerimi sizlerle paylaşmak istedim, bu sebeple de Ekmekçilik Okulu adında bir ekmek ve makarna bloğu hazırladım. İçerik olarak, biraz un ile ilgili bilgiler, makarna ve ekşi mayalı ekmek tarifleri bulacağınız Blog’ta kendi denemelerimi ve gözlemlerimi de sizlerle paylaşmak istedim. Facebook ve instagram üzerinden @ekmekcilikokulu hesabımdan denemelerime ait videolar ve resimleri takip edebilirsiniz.

Asıl hikaye buğday tanesinin toprağa düşmesiyle başlıyor. Toprak öyle bir hazine ki ne ekerseniz size daha fazlasını veriyor. Bir buğday tanesinin ekmeğe dönüşmesinde ki süreç gerçekten çok meşakkatli. İş buğdayı toprağa serpmekle bitmiyor. Neredeyse bir bebeğin dünyaya geldiği sürede, buğday gelişiyor ve hasat ediliyor. Hasat edilen buğday dinlendiriliyor ve öğütülüp un haline dönüşüyor. Anlatması saniyeler sürse de yaklaşık 10 aylık bir süreç tekrarlanarak bir ömüre farklı tecrübelerle sığıyor.

Our Area Of Expertise

Pharetra integer pellentesque quam platea nam. Natus ducimus. Suscipit assumenda eos, optio, dictum ullamcorper.

Quality Products

Class fuga deserunt, nonummy necessitatibus officia ut vehicula eleifend, sapien tenetur, aut. Dictumst, egestas ridiculus.

In Time Delivery

Class fuga deserunt, nonummy necessitatibus officia ut vehicula eleifend, sapien tenetur, aut. Dictumst, egestas ridiculus.

Doorstep Delivery

Class fuga deserunt, nonummy necessitatibus officia ut vehicula eleifend, sapien tenetur, aut. Dictumst, egestas ridiculus.

For Orders & Inquiries Call On

123-456-7890